Máme otevřeno denně od 8:00 do 17:00

Nová ordinace

23.03.2024

S myšlenkou rozšíření své praxe na pacovské poliklinice jsem si hrál prakticky od roku 2022, kdy jsem pochopil, jak celý systém zdravotnictví – obor fyzioterapie, z pohledu poskytovatele zdravotních služeb, funguje.

Jenže jak to správně uchopit? Věci, které by mohly být jednoduché jsou v dnešní době zbytečně složité a málokdy se povede něco na "na první dobrou" a když už si myslíte, že je jedna položka ze seznamu hotová a chcete si ji odškrtnout, zjistíte, že tomu vlastně tak není… však to znáte.

Nicméně jsem potřeboval někoho, kdo by mi s pacienty pomohl a ulevil mi tak od velkého tlaku. Rozhodl jsem se tedy celý koloběh spustit. Nejdříve jsem začal shánět fyzioterapeuty v okolí, kteří by měli zájem v Pacově se mnou pracovat. Začal jsem konzultovat možnosti rozšíření praxe s VZP, která mi neoficiálně sdělila že mi další úvazek nepovolí. Myslím si, že to mne tenkrát zlomilo a byl jsem hodně zklamaný.

Dále prostor, pamatuji si, že nebylo vůbec nic volného – dokonce jsem přemýšlel nad možností přesunout celou praxi do jiného města. Energie a optimismus mne opouštěl, říkal jsem si, že to nemá význam a na vše se vykašlu.

Nakonec se ale uvolnily prostory po MUDr. Kubínkové a já věděl, že to je přesně ono. Nutná však byla rekonstrukce prostor spočívající ve výměně svítidel, podlahy a úpravě omítek.

Koncem října 2023 mne kontaktovala kamarádka Karolína Získalová a ptala se, zdali stále platí nabídka, kterou jsem ji kdysi dal. Káju jsem znal a věděl jsem, že má bohaté zkušenosti a vše potřebné k tomu, aby mohla samostatně fungovat. Nové prostory byly prakticky hotové, zbývalo tedy přesvědčit pojišťovnu, aby mi další úvazek povolila. Napsal jsem oficiální a velice osobní žádost, která mi byla nakonec schválena. Poté co, jsem získal VZP, jsem věděl, že ostatní pojišťovny budou též souhlasit. Jediná, která nakonec nesouhlasila byla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. V pátek 26. ledna proběhlo oficiální slavnostní otevření nových prostor, kterého se zúčastnili lékaři, sestřičky, zástupci města, členové mé rodiny a přátelé, kteří mi pomáhali. Po zahajovacím proslovu a oficiálním představení nové kolegyně Mgr. Karolíny Získalové jsme si společně slavnostně připili a pustili se do vynikajícího občerstvení. Následovala prohlídka prostor, ukázka přístrojové techniky a vybraných druhů terapie. Kaja představila novinky poskytované péče a zbytek odpoledne se nesl v příjemném a přátelském duchu.

Od února tedy pracujeme oficiálně ve dvou. Kája je obrovskou posilou a nedílnou součástí Fyzioterapie Petr Kott. Věnuje se problematice s endometriózou a v budoucnu plně funkční sterilitě a obecně problematice pánevního dna, dále léčí pacienty od 5 let věku.

Děkuji městu Pacov za spolupráci a ochotu při řešení problémů, dále lékařům, kteří jsou ochotni spolupracovat, mnohdy dokonce nad rámec svých povinností, děkuji pacientům za přízeň a své rodině a přátelům, kteří při mně vždy stojí. Moc si toho vážím.

Petr Kott

Fotogalerie